۵ نکته کلیدی که برای داشتن یک سال پر از موفقیت!

سلام! عیدتون مبارک، این اولین پستم توی سال ۱۳۹۷ــه
می‌خواستم عیدو به تک تکتون تبریک بگم (هنوز زوده یا تبریک بگم؟) و برای همتون سالی پر از پول (که اهمیت بالایی داره xD) و عشق و محبت و سلامتی در کنار خانواده آرزو کنم.

و اینجا شخصاً یه تشکری هم از بچه‌های امگاتیم بکنم بخاطر اینکه دم عیدی وقت گذاشتن و مجموعه رو بروز نگه داشتن و پاسخگوی کاربرا بودن و همین الانشم که من برای سفر نوروزی اومدم شیراز واقعاً بچه‌ها دارن وقت میذارن و روی چندتا پروژه کار میکنن. خسته نباشید میگم به همشون.

خب پرونده سال ۹۶ بسته شده، امیدوارم سال ۹۶ براتون سال خوبی بوده باشه، دیگه باید آماده سال ۹۷ باشید، سال ۹۷ رو هم باید بترکونیم!

از اونجایی که دوست ندارم پست‌هایی که منتشر می‌کنم بدون هدف و سود و به اصطلاح خودمونیا اسپم باشه، میخوام امروز توی اولین پستی که توی سال ۹۷ منتشر می‌کنم به چندتا نکته کلیدی که به ما کمک میکنه سالی پر از موفقیت داشته باشیم بپردازم!

می‌خوام توی ۳۶۵ روزی که پیش رو دارید بهترین نتایج رو کسب کنید و امسال رو به بهترین سال عمرتون تبدیل کنید!

۱٫ جادوی هدف گذاری!

آره توی این مطلب می‌خوام بهتون درمورد یه جادوی خاص بگم! جادوی هدف گذاری! شاید باورتون نشه (شایدم بشه نمیدونم :|) اما بزرگترین عامل موفقیت هدف گذاریه! شما برای هر روز، هر هفته، هر ماه و هر سال خودتون باید یک هدف داشته باشید! مشخص کنید که امسال می‌خواید به چه هدفی برسید؟ چه چیزی یا چه چیزهایی رو می‌خواید بدست بیارید؟

مطمئن باشید هدف گذاری خیلی خیلی به شما در هموارتر شدن مسیر موفقیت کمک میکنه.

۲٫ برنامه ریزی

برنامه ریزی چیزیه که من بلدش نیستم! اما میگن خوبه :|! خودمم یه چندبار که تلاش کردم انجامش بدم دیدم خوبه ولی خب عادت به برنامه ریزی عادتیه که باید سعی کنید توی خودتون تقویتش کنید، منم قول دادم که امسال تمام تلاشمو بکنم که این عادت رو توی خودم به وجود بیارم.

برنامه ریزی به شما اولویت میده، کارهای پر اهمیت رو از کارهای کم اهمیت تفکیک میکنه و شما رو به فردی منظم و دقیق تبدیل میکنه و باعث میشه شما هر روز بهترین نتیجه‌ای رو که توی اون روز می‌تونستید بدست بیارید!

وقتی که شروع می‌کنید به برنامه ریزی کردن ناخودآگاه کارهای بیخود و اضافی رو از برنامتون حذف می‌کنید یا اینکه وقت کمتری رو صرف اونها می‌کنید. برنامه ریزی دومین قدم بعد از هدف گذاریه، برنامه ریزی‌های شما باید همیشه بر مبنای اهداف شما باشن و جوری تنظیم شده باشن که هر روز شما رو به اهدافتون نزدیک‌تر کنند.

برای برنامه ریزی درست هم نیازی نیست از همون روز اول برنامه دقیقی بنویسید، چون به هرحال مطمئنم ذهن ۹۹٫۹% کسایی که دارن این متن رو میخونن مثل من ذهن شلخته‌ای هست :|! ذهن شلخته هم نمیتونه این حجم از نظم رو در برنامه ریزی یهویی تحمل کنه و سریع شما رو از مسیرتون منحرف می‌کنه.

پس نمی‌خواد از روز اول برنامه دقیقی بنویسید، مثلاً نمی‌خواد دقیق مشخص کنید که در چه ساعتی باید صبحانه خوردن رو شروع کنید و در چه ساعتی باید تموم کنید، اصلاً تایم صبحانه و ناهار و شام و تفریح و…. رو نمی‌خواد ابتدای کار وارد برنامتون کنید. در ابتدای کار سعی کنید یه برنامه بنویسید که توش فقط اولویت کارهای مهم اون روزتون ذکر شده باشه.

مثلاً اول باید سفارش طراحی سایت فلانی رو انجام بدم، بعدش باید کار طراحی لوگو فلانی رو انجام بدم و….

بعد کم کم برنامتون رو دقیق‌تر کنید، بخش‌هایی مثل صبحانه و ناهار و شام رو به برنامتون اضاف کنید و کمی که پیش رفتید و مغزتون به هضم کردن اولویت‌ها عادت کرد سعی کنید به اولویت‌هاتون زمان شروع بدید، ولی خیلی مغزتون رو هم حساس نکنید که مثلاً حتما راس ساعت ۲ باید غذا بخورم و بعد از یه مدت نسبت به این موضوع حساس بشید و زمان شروع و پایان هر کار رو در برنامتون مشخص کنید.

خیلی نمیتونم چشاتونو با موضوع چطور برنامه ریزی کردن خسته کنم چون خودم هنوز یادش نگرفتم :|!

۳٫ آموزش، آموزش، آموزش!

خیلی مهمه که مدام درحال آموزش دیدن باشید، فرقی نمیکنه کی باشید، اگه تازه می‌خواید یه کارو شروع کنید یا اینکه بیل گیتس هستید و دارید نوشته منو میخونید (سلام بیلی 😍👋) باید همیشه درحال آموزش دیدن باشید، کتاب بخونید، فیلم ببینید در کارگاه‌های آموزشی شرکت کنید، اصلاً هرکاری که می‌خواید بکنید ولی هیچوقت خودتون رو از محیط آموزش جدا نکنید!

البته ذکر این نکته هم ضروریه که فرد عمل گرایی بودن هم خیلی خوبه، اون دانشی که یادگرفتید زمانی بدردتون میخوره که ازش استفاده کنید، بعضیا صرفا عادت کردن به انباشته کردن اطلاعات ته ته ته ذهنشون و یه گوشه اون اطلاعات رو گذاشتن که خاک بخورن 😐 تا زمانی که سعی نکنید آموزشات و دانش خودتون رو در عمل هم نشون بدید شما عملاً پیشرفتی در زندگی نداشتید. ما آموزش میبینیم که خودمون رو تغییر بدیم وگرنه کار ذخیره کردن اطلاعات رو که کامپیوتر هم انجام میده، فایل PDF کتاب، فایل صوتی استاد یا ویدئوی کارگاه آموزشی رو بردارید توی یکی از درایواتون یا هارد اکسترنالتون ذخیره کنید خیلی شیک و تمیز بذاریدشون که خاک بخورن 😐

قطعاً بکارگیری چیزی که به صورت تئوری یادگرفتید توی زندگی عادی بخاطر اینکه تجربه قبلی نداشتید و اینکه عادت هم به انجام اون ندارید کار سختیه اما دقیقاً این چیزی هست که شما به اون احتیاج دارید.

۴٫ تمرین فرار ترس!

یه تمرین هست که فقط من به عنوان دکتر متخصص تجویزش میکنم، بهش میگن تمرین ضد ترس. این تمرین اینجوریه که شما باید یه کاغذ تهیه کنید و یه لیست از تمام ترس‌هاتون بنویسین! بعدش که لیستو تکمیل کردین احتمالاً به موارد این چنینی بر میخورید:
– ترس از سوسک / مارمولک
– ترس از پنگوئن پرنده

– ترس از سخنرانی

– ترس از مرگ

– و…

خب درمورد، گزینه یک که باید بگم راه حلش اینه که یه دمپایی بردارید و یه مدت بیوفتید به جون سوسکا و مارمولکای خونه یا اینکه یه سوسک پیدا کنید چند مدت دنبالش کنید تا بفهمید این بنده خدا کلاً کاری به شما نداره ازتونم عین سوسک میترسه 😐

درمورد گزینه بعد که باید بگم پنگوئنا پرواز نمیکنن پس جای نگرانی نیست

درمورد گزینه‌های مشابه گزینه ۳ که ترس از سخنرانی هست باید بهتون بگم که راه‌حلش خیلی سادس، لطف کنید و یک روز سوار اتوبوس هستید وایسید و وسط اتوبوس سخنرانی کنید، وسط خیابون که دارید قدم میزنید همینکارو کنید، یا هرجای شلوغی که بهش برمیخورید! سعی کنید با ترستون رو به رو بشید! اینکارو تا جایی که میتونید انجام بدید، خودتون رو در موقعیت‌های مختلف قرار بدید و سخنرانی کنید. فرق نمیکنه درمورد چی صحبت میکنید، ببینید توی چه حوزه‌ای تخصص دارید در همون رابطه صحبت کنید.

درمورد گزینه ۴ هم که حرفی ندارم بزنم فقط میتونم بگم شما زمانی باید از مرگ بترسید که ۱ روز خودتون رو بدون نتیجه دلخواهتون سپری کردید به این دلیل که زمان شما در این دنیا اینقدر محدوده که اگر زمانتون رو صرف رسیدن به اهدافتون نکنید مجبورید که از مرگ بترسید! چراکه بدترین حس دنیا مردن درحالی هست که به هیچ یک از خواسته‌هامون نرسیدیم ولی تمام نکته اینجاست شمایی که تا اینجای این مقاله رو خوندی کسی نیستی که نیاز باشه از مرگ بترسی چون که تو جزو کسایی هستی که به هرچی که میخوان میرسن، تو برای آینده خودت برنامه داری و میخوای یه فرد موفق باشی!

۵٫ روابط اجتماعی گسترده داشته باشید!

تاجایی که میتونید دوست پیدا کنید! با همه دوست باشید، منبع و بمب انرژی باشید که همه با دیدنتون انرژی بگیرن روابط اجتماعیتون رو گسترده کنید از بقال سر کوچه تا مدیر شرکت اپل (تیم کوک رو میگم) با همه دوست باشید! سعی کنید همه رو بشناسید چون همه این افراد در جایی بدرد شما میخورن، این افراد زمانی که شما نیاز به کمک داشته باشید به شما کمک میکنند. فارغ از این موضوع یه فرد اجتماعی بودن به شما روحیه تازه‌ای میده به شما کمک میکنه که خوشحال‌‌تر باشید و کارهاتون رو با انرژی خیلی بیشتری انجام بدید.

خودتون رو از داشتن روابط اجتماعی گسترده با دیگران محروم نکنید.

 

امیدوارم این مقاله بدردتون خورده باشه، صمیمانه براتون آرزوی موفقیت در تمام مراحل زندگیتون رو میکنم و امیدوارم عید توپی رو درکنار خانواده سپری کنید. مرسی که هستید.

خدانگهدار!

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست