گزارش بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ + کمی تهرانگردی باحال

بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ در تاریخ ششم تا نهم مرداد ماه درحالی برگزار شد که صحبت‌هایی مبنی بر انتقال نمایشگاه به شهر آفتاب از سمت مسئولین بیان شد. اما در الکامپ امسال چه گذشت و این نمایشگاه چطور برگزار شد، نمایشگاه امسال نسبت به سال قبل چه تغییراتی داشت؟

[اگه نمیدونید الکامپ چیه و میخواید اطلاعات بیشتری درباره نمایشگاه الکامپ بدست بیارید اینجا کلیک کنید]

انتقال نمایشگاه الکامپ به شهر آفتاب؟

تقریباً بیست روز به برگزاری نمایشگاه الکامپ باقی مونده بود که «باشگاه خبرنگاران جوان» خبری مبنی بر ارسال نامه‌ای توسط «عبدالرضا رحمانی فضلی» به «محمد شریعتمداری» منتشر کرد که در این نامه دستور منع برگزاری نمایشگاه پرمخاطب الکامپ در نمایشگاه بین المللی تهران را صادر کرده بود.

وزیر کشور به استناد بند ۲۷ و ۲۸ از ۱۳۳مین مصوبه‌ی شورای عالی هماهنگی ترافیک به وزیر صنعت دستور انتقال نمایشگاه الکامپ را داده است. در متن این بند چنین آمده است:

بند ۲۷ – در زمینه‌ی مدیریت ترافیک در معابر بزرگراهی شمال تهران مقرر شد، شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی برنامه‌ی برگزاری نمایشگاه‌های خود را به شورای حمل‌و‌نقل و ترافیک تهران جهت اخذ مجوز ارائه کند و همچنین نمایشگاه‌های پرمخاطب به نمایشگاه شهر آفتاب برود.

بند ۲۸ – در راستای مدیریت ترافیک سطح شهر مقرر شد، مدیریت تمامی فضاهای نمایشگاهی سطح شهر، برنامه‌ی برگزاری نمایشگاه‌های خود را جهت اخذ مجوز به شورای حمل‌و‌نقل ارائه کند.

بلافاصله بعد از نشر این خبر مشاهیر استارتاپی ایران واکنش‌های تندی را نسبت به این خبر در شبکه‌های اجتماعی نشون دادن:

واکنش میلاد نوری به خبر منع برگزاری نمایشگاه الکامپ در نمایشگاه بین المللی تهران

واکنش میلاد نوری به خبر منع برگزاری نمایشگاه الکامپ در نمایشگاه بین المللی تهران

واکنش علی حاجی محمدی موسس سایت همیاروردپرس و ژاکت نسبت به این خبر در صفحه اینستاگرامش

واکنش علی حاجی محمدی موسس سایت همیاروردپرس و ژاکت نسبت به این خبر در صفحه اینستاگرامش

در پایان با مقابله سرسختانه جامعه استارتاپی ایران و واکنش‌ها و اعتراضات نسبت به این خبر، تلاش عده‌ای که مشخصاً قصد داشتن با بهانه‌های مختلف نظیر ترافیک و… (در محلی که همواره خود نیز با ترافیک رو به رو است) با شکست مواجه شد.

چجوری رسیدیم تهران!

طبق سنت همیشگی الکامپ به مدت چهار روز از روزهای شنبه الی سه شنبه برگزار شد و خب منم دو سه روزشو یه چرخی توی نمایشگاه زدم!

طبق رسم همیشگی پست نوشتنم اول از سفری که طی شد تا رسیدم تهران میگم :|. این سفر رو قرار بود به صورت اشتراکی با یکی از بچه‌های امگاتیم و داداشش بریم (که از همینجا میگم من دیگه تو زندگیم سفر اشتراکی نمیرم :|). اولش قرار بود با اتوبوس بیایم که طی صحبتهای سرسختانه و مقاومت‌های بسیار من قرار شد رفتنمون با هواپیما باشه.

بلیط هواپیما رو برای تاریخ جمعه ۵ مرداد ماه تهیه کردیم و با هواپیمایی زاگرس راهی تهران شدیم. کیفیت پرواز بد نبود شام خوبیم بهمون دادن (همه جا دیگه مرغ و کوکو سبزی میدن ولی این خوشمزه تر بقیه بود =|).

عکس هواپیمامون

عکس هواپیمامون

تهران رسیدیم از در فرودگاه اومدم بیرون، طبق معمول راننده‌های عزیزی که اونجا بودن هعی میگفتن ماشین نمیخوای؟ منم با یه غرور خاصی نگاشون میکردم میگفتم نه ممنون اسنپ میگیرم، با بچه‌ها نشستیم روی صندلی رو به روی ترمینال ۲ اسنپ بگیریم، ولیکن ۲۰ تا اسنپ اطرافمون بود یکیشم درخواست قبول نمیکرد :|!

آخرش سرمون انداختیم پایین آروم رفتیم به یکی از راننده‌ها گفتیم برای شریعتی ماشین می‌خوایم. راننده هم به رومون نیاورد که ۲ دقیقه پیش بهشون گفته بودیم اسنپ می‌گیریم.

خب بالاخره با هر سختی که بود رفتیم سمت خیابون شریعتی، کوچه نیرو و به هتل خودمون، هتل ساسان رسیدیم!

هتل ساسان نسبت به قیمتش واقعاً هتل خیلی خیلی خوبی بود، موقعیت خوبیم داشت (اگه یه زمان خواستین به تهران با هزینه کم سفر کنید شدیداً هتل ساسانو پیشنهاد میکنم.

نمای لابی هتل ساسان

نمای لابی هتل ساسان

فقط یه چیزی که باید بهتون گوشزد کنم اینه که هتل ساسان یخچالاش خالیه و اون آب معدنیایی که میبینین رو خودمون رفتیم خریدیم :|!

فقط یه چیزی که باید بهتون گوشزد کنم اینه که هتل ساسان یخچالاش خالیه و اون آب معدنیایی که میبینین رو خودمون رفتیم خریدیم :|!

توی اتاقمون که مستقر شدیم بر خلاف شدت بالای خستگی که داشتیم تا صبح بیدار بودیم و داشتیم رو استارتاپرس کار میکردیم. تا اینکه بالاخره صبح روز شنبه ششم مرداد ماه فرا رسید! (عا راستی ذکر این نکته ضروری که بگم توی این شب ترجیح دادیم به جای خرید شام، خودمون رو به همون غذای هواپیما راضی کنیم و تا صبح گشنگی بکشیم).


الکامپ امسال چطور برگزار شد؟

روز اول – شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۰۶ (روز اول نمایشگاه)

قبل رفتن به سمت نمایشگاه باید صبحانه صرف میکردیم که برای صرف صبحانه هتل برامون هر روز یه صبحانه تکراری رو ترتیب داده بود!

الکامپ امسال در حضور بیش از ۴۰۰ استارتاپ برگزار شد که می‌تونید لیستشون رو در آخر همین بخش دانلود کنید. ما حدوداً ساعت ۸ صبح راه افتادیم که زود برسیم نمایشگاه چیزیو از دست ندیم (فرض کن داخل نمایشگاه به اون بزرگی  انتظار داشته باشی چیزیو از دست ندی)… وقتی رسیدیم ساعت حدود ۹ بود، از ورودی رفتیم داخل نفری ۲۰۰۰ تومنم برای ورودی پرداخت کردیم.

با شور و اشتیاق خاصی به سمت سالن الکام استارز درحال قدم زدن بودم که یهویی این پیشی ناز نظرمو جلب کرد!

#پیشی_بازی تایم =)

#پیشی_بازی تایم =)

ولی خب کلاً پیشی بیشعوری بود یکم خودشو لوس کرد بعدش در رفت :|. بگذریم. بعد از اتمام پیشی بازی با شور و اشتیاق مجدداً به سمت سالن الکام استارز ادامه دادیم تا اینکه به سالن طلایی ۸ رسیدیم من سینه سپر کردم سرمو بالا گرفتم از در برم داخل که یکی با کت شلوار برگشت به خانمی که جلوم بود گفت، خانم کارتت کو؟

به محض شنیدن این جمله یهویی ۱۸۰ درجه تغییر جهت دادم به بچه ها گفتم زودی بچرخین برگردیم، اولش متوجه نشدم قضیه از چه قراره، چون توی سایت الکامپ هم کارت بازدیدکننده صادر میکردن احتمال میدادم حتماً برای بازدید باید اون کارت‌‌ها رو پرینت میگرفتیم ولی بعد از اینکه چند نفر رفتن و نگهبان برشون گردوند متوجه شدم که بازدیدکنندها ساعت ۱۰ به بعد میتونن از نمایشگاه بازدید کنن و تا ساعت ۱۰ غرفه‌ها وقت دارن آماده بشن.

خب از اونجایی که ۱ ساعت باید صبر میکردیم و ۱ ساعت صبر کردن توی هوای گرم و خشک تهران دیوانه کننده هست و منم شور و شوق زیادی داشتم حتماً غرفه‌ها رو زودتر ببینم، شروع کردم برای طرح نقشه نفوذ به سالن، فقط قبلش نیاز بود یه مکان دنج و خلوت پیدا کنیم که به راحت فکر کرد و سایه هم داشته باشه، برای همین به سمت آبنمای نمایشگاه تهران راه افتادیم!

به آبنما که رسیدیم بچه‌ها شروع کردن به عکاسی کردن و من نقشه ورود به سالن‌ها رو نشستم با کلی تفکر برنامه ریزی کردم (حقیقتش چیزی به ذهنم نرسید گفتم بریم اونجا خودمون قاطی میکنیم میریم داخل بالاخره).

رفتیم یه سری زدیم به سالن ۲۷ که بچه‌های پونز اونجا بودن، همون لحظه برای یه کاری نگهبان رفت داخل یکی از غرفه‌های دم در و ما سریع با کله وارد سالن ۲۷ شدیم. ولی خب هنوز خیلی از غرفه‌ها بخاطر اینکه روز اول بود آماده نشده بودن و سالن ۲۷ خیلی هیجان انگیز نبود (البته بجز بچه‌های پونز :)))) ).

سالن ۲۷ رو که یه نگاه کردیم برگشتیم سمت سالن ۸، همون لحظه یه تیمی داشتن با کلی کارتن و کیسه پلاستیک میرفتن داخل سالن وارد غرفشون بشن، خودمونو قاطیشون کردیم و از نگهبان رد شدیم و بالاخره بعد از ۲۰ دقیقه تونستیم به سالن الکام استارز نفوذ کنیم :))).

حدوداً تا طرفای ساعت ۴ نمایشگاه بودیم و بعدش برگشتیم سمت هتل.

(عکسای بیشتر غرفه‌ها آخر این پست گذاشته شده، برای اینکه بخشای مختلف پست عکس بارون نشه)

شبم که برگشتیم به هتل و به وسیله ریحون از پیتزا هات سه تا پیتزا سفارش دادیم:

جای عزیزان استارتاپ ویکند بوشهر خالی بود

جای عزیزان استارتاپ ویکند بوشهر خالی بود


روز دوم – یکشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ (روز خرید!)

روز دوم به اصرار بچه‌ها برای خرید خواستیم بریم بیرون و نمیدونم چرا آرمان همش پیشنهاد جاهای گرون میداد =| هرچیم بهش میگفتم برادر من اینجاهایی که تو میگی جنسا خیلی گرونه چیزاییم که دوس داری گیر نمیاد ولی اصرار که نه ما باید بریم اینجاها =| با کلی جنگ و دعوا بالاخره به کوروش مال راضی شد و رفتیم سمت کوروش مال تهران.

به کوروش مال که رسیدیم آرمان اولش سو هپی بود و اینور و اونور میرفت تا اینکه بالاخره به این موضوع که قیمت‌ها زیاده پی برد و متوجه شد خیلی الکی ۱۳ تومن پول اسنپ دادیم اومدیم تا کوروش مال حالا باید ۱۳ تومن برگردیم =| (البته حالا یه سری جنسا هم تو پاچه بعضیا رفت که حالا کار نداریم به این)

عصر روز یکشنبه هم که سری زدیم به بازار فردوس و بالاخره اونجا تونستن بچه‌ها حسابی خرید کنن و روحیه خرید دوستی دخترونه خودشون رو ارضا کنن و ما رو خلاص کنن 😐 (اصلاً برای یه پسر خیلی زشته به خرید کردن علاقه‌مند باشه، شأن و منزلتش زیر سوال میره)

از اونجایی که شب قبل با پیتزای پیتزا هات خیلی حال نکردیم تصمیم گرفتیم امشبو یه چیز دیگه از پیتزا هات بگیریم، پس رفتیم سراغ هات داگ مخصوص:


روز سوم – دوشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ (روز سوم نمایشگاه + پارک آب و آتش)

از روز اول درس گرفتیم و بعد از اینکه صبح ساعت ۷ رفتیم برای صبحانه بعدش رفتیم داخل اتاق و یکم اتاق رو مرتب کردیم من یکم روی سایت خودمون کار کردم تا اینکه ساعت ۹:۳۰ یه اسنپ گرفتیم رفتیم سمت الکامپ، وقتی رسیدیم اونجا . سعی کردیم تو این روز بیشتر به سالنای دیگه سر بزنیم و استارتاپ‌ها و بیزینس‌های بیشتری رو بشناسیم.

ولی خب من باز یه سری زدم به غرفه‌های سالن ۸ که دلم براشون تنگ شده بود، مثل غرفه بچه‌های پیاده!

من عاشق این استارتاپم :)))

من عاشق این استارتاپم =)))

غرفه بچه‌های پیاده یکی از باحال‌ترین غرفه‌های نمایشگاه الکامپ بود و کلی سرگرمی باحال برای بازدید کننده آماده کرده بودن آخرشم یه نظرسنجی خوشمزه رو پیش روی بازدید کننده قرار داده بودن. قضیه از این قرار بود که ما باید از نقطه شروعی که توی تصویر هم مشهوده وارد غرفه پیاده میشدیم و بعد از آشنایی کلی با پیاده میرفتیم و یه تجربه تهرانگردی با واقعیت افزوده رو کسب میکردیم و در آخر در مرحله سوم یه نظرسنجی خیلی باحال خوشمزه

نطرسنجی خوشمزه پیاده، به چه تفریحی توی شهرگردی علاقه داری؟ یه آبنبات بردار!

نطرسنجی خوشمزه پیاده، به چه تفریحی توی شهرگردی علاقه داری؟ یه آبنبات بردار!

اینم پک باحال پیاده!

اینم پک باحال پیاده!

اینم محتویات پک پیاده!

اینم محتویات پک پیاده!

یه سریم به غرفه‌های هاست ایران و همیاروردپرس و ژاکت زدم (یه جایزه ۷۰% هم از ژاکت برنده شدم که هیچ کاربردی برام نداشت =| روی هیچکدوم از محصولات ژاکت تخفیفه اعمال نمیشد).

ساعت ۶ از الکامپ اومدیم بیرون و رفتیم سمت هتل که یکم استراحت کنیم و شب بریم برای یه تهرانگردی توی پارک آب و آتش =))).

جونم براتون بگه که شب طرفای ساعت ۱۰ رفتیم سمت پل طبیعت و پارک آب و آتش و تصاویر و ویدئوهای زیبایی هم ثبت کردیم.

من عاشق این پسرم xD:

لازم به ذکره که توی این شبم دیگه از بس دیر رسیدیم و گشنه بودیم از شاممون عکس نگرفتیم =|||


روز چهارم – سه شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۰۹ (روز آخر نمایشگاه)

روز آخر رو هیچجوره نمیشد از دست داد بلیط اتوبوسمونم برای ساعت ۸ شب بود فقط تنها مشکل اینجا بود که ما باید ساعت ۱۲ هتل رو تحویل میدادیم و اینکه من باید ظهر اون روز به یکی از دوستانم سر میزدم (البته بگم که اصلاً از این موضوع ناراحت نشدم و فوق العاده خوشحال کننده بود که بعد از مدت‌ها (دوماه =|) دوستمو دیدم (باید حواسم جمع باشه شاید درحال خوندن این متن باشه =))))) ).

پس ساعت ۱۰ خودمون رو رسوندیم نمایشگاه و چون من به یه سری غرفه‌ها قول داده بودم که حتماً بهشون سر بزنم و قرار بود برای یه سری از دوستانم از یه سری خریدهایی رو از الکامپ انجام بدم این روز رو اختصاص دادم به بازدید و خریدهای الکامپی!


الکامپ امسال نسبت به سال قبل چطور بود؟ (از دید یک بازدید کننده)

حقیقاً الکامپ امسال با نظم بیشتری برگزار شد ولی خب یه سری جاها دیگه خیلی زیاده‌روی شده بود. یه نکته منفی این بود که واقعاً امسال جای یه سری استارتاپ‌ها واقعاً توی نمایشگاه خالی بود و استندهای اسنپ هم معمولاً خالی بودن =(( (البته سال پیشم کمک زیادی نمیکردن :|)

باتوجه به اینکه ۴ روز نمایشگاه برای نمایشگاهی با این وسعت زمان کمی بود توقع میرفت روز  اول بیشتر غرفه‌ها آماده باشن اما نسبت به سال قبل، امسال غرفه‌های کمتری به طور کامل پیاده‌سازی شده بودن.

امسال یه اتفاق جذاب هم که رقم خورد حضور کافه بازار در نمایشگاه با الکام گیمز بود! که واقعاً محشر بود و بازیسازی‌های خوب ایرانی دور هم جمع شده بودن (امیدوارم سالهای آینده هم شاهد الکام گیمز با استدیوهای بیشتر + استدیوهای خارجی باشیم)

بنر الکام گیمز و بازی‌های حاضر در ایران

بنر الکام گیمز و بازی‌های حاضر در ایرانغرفه کافه بازار

غرفه کافه بازار


تصاویر:

برچسب‌ها: الکامپ, استارتاپالکامپ ۱۳۹۷, سپهر حدائق نیا

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

۱۴ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • نمایشگاه الکامپ چیه؟

  پاسخ
  • بر اساس تعریف ویکی‌پدیا:
   الکامپ (ELECOMP)، سرنام Electronics, Computer & E-Commerce نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک است که هر سال در تهران و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران زیر نظر شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود. [ویکی پدیا]

   اما به طور کلی الکامپ یه نمایشگاه در محوریت کسب و کار الکترونیک و کامپیوتره که هرساله توی تهران برگزار میشه و هدفش معرفی کسب و کارهای آنلاین و استارتاپی داخلی و خارجی و اوردن همه اونا زیر یه سقفه.
   اگه با استارتاپ‌ها آشنایی ندارید و میخواید بدونید استارتاپ دقیقاً چیه پیشنهاد میکنم این مطلبو بخونید:
   http://sepehrhn.omegateam.ir/121/

   ممنون از کامنتی که گذاشتید، از اونجایی که مطمئناً پرسش شما برای خیلیای دیگه هم به وجود اومده مطلب بعدی رو اختصاص میدم به معرفی کامل الکامپ.

   موفق باشید,

   پاسخ
 • خوش گذشت جا کسایی هم ک باید میبودن خالی بود 🙂

  پاسخ
 • به ژاکت پیام بده تخفیفو از چنگشون بکش بیرون 🙂
  + عکسا رو اسلایدر کنی بهتره

  پاسخ
  • والا میگن فقط رو محصولاتی میشه تخفیف بزنی که فروشنده راضی باشه =| خب منم فروشنده بودم راضی نبودم چی بگم والا =(
   تو فکرش بودم که اینکارو بکنم ولیکن یه سری تنظیمات رو باید انجام بدم که البته تنظیم نکردنشم بخاطر کم کاری من بوده.
   ممنون از نظرت و وقتی که گذاشتی، خوشحالم کردی =)

   پاسخ
 • ممنون بابت اطلاعات عالیتون . فقط اون یخچالو خوب اومدی ?

  پاسخ
  • والا چی بگم =| همه هتلا از خداشونه چهارتا چیز میز بذارن تو یخچال بعد پولشو از حلق مسافر بکشن بیرون =|
   نیمه پر لیوانو میبینیم این هتلی که ما رفتیم علاقه‌ای به پول زور نداشت و پول حلال در میاورد xD

   پاسخ
 • مطالب عالی .ممنون استفاده بردیم❤❤❤

  پاسخ
 • مثل همیشه کامل و جامع

  پاسخ
 • عالیییییییییی

  پاسخ
 • علیرضا جمالی
  ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵

  منم عاشق پسره شدمD; اون فیلمه لایق اسکار بود!

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست