ایده خوب چیه؟ از کجا بدونیم ایده خوبی داریم؟ ویژگی‌های یک ایده خوب چیه؟

 

زمانی که میخواین وارد دنیای استارتاپ بشین چندتا جمله هست که شمارو درگیر خودش میکنه مثلاً ((ایده اصلاً مهم نیست، مهم‌ترین نکته نحوه اجراس)) یا ((نیازی نیست روی ایده‌هاتون تعصب داشته باشید، ممکنه ایده شما ایده قوی نباشه، همیشه شرایط پذیرش نقد رو داشته باشید)).

خب اینجا یه چندتا علامت سوال تو ذهن دریافت کننده این پیام‌ها به وجود میاد یعنی چی ممکنه ایده ما قوی نباشه؟ چرا ما نباید همون اول روی یه ایده قوی فکر کنیم که بعداً نخوان نقدش کنن و بزنن توی ذوقمون؟ 😐

خب بذارید مسئله رو روشن‌تر کنیم. درواقع همیشه شما باید دنبال ایده خوب باشید! اما ایده خوب با اون چیزی که توی ذهن شماست تفاوت داره.

تصویر رو به رو شما هستید که یه ایده جدید به ذهنتون رسیده (البته شما از تصویر رو به رو خوشتیپ‌تر هستید). قبل اینکه هر تصمیمی درمورد ایدتون بگیرید باید اون رو اعتبارسنجی کنید.

بحث اعتبارسنجی (Validation) خیلی بحث گسترده‌ای در ارزیابی ایده هست که البته ما اینجا به بحث اعتبارسنجی اولیه ایده اشاره می‌کنیم.

اعتبارسنجی اولیه‌ای که شما برای ایدتون باید انجام بدید خیلی سادس، سه تا سوال رو در ذهنتون مطرح کنید:

۱- ایده شما درحال حاضر قابل اجراس؟

این سوال خیلی سوال مهمیه! آیا واقعاً ایده شما درحال حاضر قابل اجراس؟ مغز شما جاییه که هرچیز غیرممکنی در اون ممکن میشه و هرچیزی که تا به امروز وجود نداشته در اون به وجود میاد. یادتون باشه خیلی از رویاهای شبانه و رویاپردازی‌هایی که شما انجام میدین به وسیله همین مغز صورت میگیره! پس خیلی سریع یه ایدرو از مغزتون قبول نکنید! واقعاً به این موضوع فکر کنید که چقدر انجام چنین ایده‌ای در این زمان و با این میزان از دانش بشری و این سری امکانات موجود در ایران و این سری محدودیت‌ها در ایران ممکن هست؟

۲- آیا خودتان به تنهایی می‌توانید ایده‌تان را اجرا کنید؟

شاید برخی این سوال رو اینطور معنی کنن که شما باید بدون تیم ایدتون رو اجرایی کنید ولی این موضوع صحیح نیست و درواقع منظور از این سوال اینه که آیا شما با سرمایه خودتان و یا بدون کمک دولت توانایی عملی کردن ایدتون رو دارید یا نه؟

یادم میاد یکبار یک رویداد دریامحور توی دانشگاه خلیج برگزار شد و خب از اونجایی که دبیر هندسه ما هم از فعالین بخش دانش‌آموزی اون رویداد بود ما رو به شرکت توی اون رویداد دعوت کرد، از چندین مدرسه دیگه هم دعوت کرده بودن که توی رویداد شرکت کنن. بالاخره شنبه رویداد شروع شد و همه ایده‌های دانش آموزی برای ارائه اولیه حاضر شدن، یک چیز مشترک بین ۹۹٫۹۹% ایده‌ها وجود داشت و اونم این بود که هزینه انجام ایده‌ها میلیاردی بود! یعنی میلیاردها تومان پول باید صرف می‌شد تا ایده‌ها ساخته میشد و نکته جالب هم اینجا بود که هرکدوم از ایده‌پردازها که برای ارائه ایده حاضر میشدن شروع میکردن به توضیح درباره اینکه ما راهکارهایی رو درنظر داریم که برای انجام ایده‌ها هزینه کمتری رو صرف کنیم یا اینکه اگر با این سوال رو به رو میشدن که مثلاً ۱ میلیارد برای انجام ایده شما نیاز هست میگفتن، اشتباه میکنی ما با ۵۰۰ میلیون اوکیش میکنیم :|، حالا اگه از ایده‌پردازها می‌پرسیدی، اوکی با ۵۰۰ میلیون اوکیش میکنی، خودت پول انجام چنین ایده‌ای رو داری؟ جوابشون این بود “نه اگه ۵۰۰ میلیون داشتم اینجا نبودم که”.

از این داستان باید یه درس بزرگ گرفت، هیچوقت موقع ایده‌پردازی خودتون رو فریب ندین ایده شما هرچقدر هم که خوب باشه اگه خودتون نتونید اون رو انجام بدید بدرد نمیخوره. سرمایه‌گذارها بیشتر از اینکه به دنبال ایده خوب باشن دنبال ایده کم خرج و پر سود هستند و این حقیقتی هست که باید اون رو قبول کنید. اگه توان مالی به ثمر رسوندن ایدتون رو دارید وارد عمل بشید اگر نه اون رو کنار بذارید و به ایده دیگه‌ای فکر کنید.

ممکنه خیلیا به صحبت‌های من انتقاد کنن و بگن خیلی از ایده‌های پرسود و استارتاپی ممکنه نیازمند هزینه زیادی باشن ولی با کمال احترام من این حرفو رد میکنم و میگم شروع آمازون به عنوان یک استارتاپ بزرگ در جهان در یک اتاق کار کوچیک بود!

بحث بعدی در به ثمر رسوندن ایده‌ها این هست که آیا شما در انجام ایدتون نیازمند حمایت‌های دولتی هستید؟ اگر بله، ایدهتون رو همین امروز بندازید توی سطل آشغال ذهنتون، ما در دنیای خلاقیت به هیچ عنوان جایگاهی رو برای دولت‌ها در تصاحب و سوءاستفاده از خلاقیت‌ها نداریم.

 

۳- چقدر به نیاز مردم توجه کرده‌اید؟

چقدر به ایده خودتون اعتقاد دارید؟ چقدر اطمینان دارید که ایده خوبی ارائه دادید؟ ایده خودتون رو با «چرا؟» ارزیابی کنید اگر تونستید چرایی و ارزش و سود ایده خودتون و کاربرد اون رو برای جامعه پیدا کنید و جواب سوال رو بدید شما ایده موفقی دارید!

برای هر ایده‌ای که دارید ۳ چرایی طرح کنید و سه بار به این سوال پاسخ دهید که «چرا مردم به ایده من نیاز دارند».

شما با مطرح کردن و گذراندن این سه مرحله (۱- قابل اجرا بودن ایده ۲- توانایی انجام ایده به طور مستقل ۳- توجه به نیاز مردم) میتونید اطمینان نسبی از ایده‌ای که دادید بدست بیارید اما اینها فقط بخشی از اعتبارسنجی اولیه ایده شماست که توی خونه روی کاناپه میشینید و با جواب دادن به سوالات اون رو طی میکنید، درواقع ساده‌ترین بخش کار رو تا الآن انجام دادید! بخش اصلی ارزیابی ایده، ارزیابی و مطرح کردن ایده در جامعه هست! شما باید قبل از شروع کردن و سرمایه‌گذاری بر روی یک ایده از پولساز بودن ایدتون مطمئن بشید! اما چطور اینکار رو انجام بدیم.

خیلی ساده هست کافیه که مخاطب هدفتون رو شناسایی کنید (استارتاپ شما بدرد چه گروهی از جامعه میخوره؟ همون گروه مخاطبین هدف شما هستند) و بعد برید و با اونها صحبت کنید و ببینید آیا واقعاً ایده شما بدرد این افراد میخوره یا نه.

اما چند نکته خیلی خیلی مهم: در زمان اعتبارسنجی به هیچ عنوان ایدتون رو برای افراد شرح ندید و به هیچ عنوان سعی نکنید فرد مقابل رو وادار کنید جوابی به شما بده که شما دوست دارید و توجه هم داشته باشید که در اعتبارسنجی که انجام میدید شما بیشتر از اینکه صحبت کنید باید گوش کنید و حتما نسبت به ضبط صدا هم اقدام کنید.

ممکنه برای عده‌ای سوال پیش بیاد که ما چطور بدون مطرح کردن و شرح ایدمون از رضایت بقیه آگاهی پیدا کنیم؟

هدف از اعتبارسنجی ایده دو چیز هست، ۱- اطمینان از کاربردی بودن ایده ۲- جذب ایده‌های تازه. در اعتبارسنجی شما باید مثل یک دوست برید و با مردم صحبت کنید و درمورد روزی که داشتن و اینکه کار و بار چطور میگذره صحبت کنید و کم کم بحث رو هدایت کنید به ابعادی که ایده شما اونها رو پوشش میده و بذارید مردم هرچقدر حرف برای گفتن دارن به شما بزنند تا شما ایده‌های تازه رو از صحبت‌های اونها بکشید بیرون و از دیگر مشکلات مخاطبینتون هم آگاهی پیدا کنید و بعد جزئیات کوچیکی از ایدتون بهشون بدید (نگید من یک ایده دارم، بگید: آره راست میگی کارتون خیلی سخته اگه فلان امکان وجود داشت بهتر میشد نه؟).

بالاخره اونها بعد از سوال شما، یا شما رو تایید میکنن یا رد میکنن و نقدشون رو اعلام میکنن، در هر دو حالت شما برنده هستید!.

سعی کنید در اعتبارسنجی که انجام میدید بفهمید مشکلی که شما میخواید حل کنید چقدر برای مخاطبینتون بحرانی هست، آیا حاضر هستن برای حل مشکلشون پول هم خرج کنند؟ اگه آره چقدر حاضرن خرج کنن؟ و….

 

 

 

بحث اعتبارسنجی خیلی خیلی بحث گسترده‌ای هستش و امروز به این دلیل که جزئی از ارزیابی یک ایده خوب هست سعی کردم خیلی کوتاه اما دقیق به تشریح اون بپردازم سعی میکنم در مقاله‌های بعدی هم بیشتر بحث اعتبارسنجی رو باز کنم یا در صورت توان یک مقاله رو به طور کامل به اون اختصاص بدم.

امیدوارم مطلب امروز کاربردی بوده باشه و تونسته باشم در حد توان خودم کمکی به همه علاقه‌مندان کرده باشم، درصورت بروز هرگونه مشکل یا پرسش میتونید از طریق اینستاگرام(SepehrHN)، تلگرام (Mr_SepehrHN) ایمیل (SepehrHadaeghNia@Gmail.com , SepehrHN@OmeGaTeam.ir) یا بخش ارتباط با من سایت و یا بخش نظرات همین پست اقدام کنید (چقدر راه ارتباطی xD)

 

موفق باشید.

 

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست